Pages Navigation Menu

fototapety obrazy by RaSz

Wrocław moja inspiracja

Wrocław moja inspiracja

Jak już wspomniałam we wcześniejszym poście pochodzę z Wrocławia, tam się wychowałam. Jestem z tym miastem emocjonalnie związana. Tak się zdarzyło że już nie mieszkam we Wrocławiu ale cały czas czuję z tym miastem więź.

Ilekroć jadę do domu przy samym wjeździe do miasta w duchu już się cieszę. Wrocław jest pięknym miastem, nawet nie wiem czy nie jest najpiękniejszy i najbardziej magiczny w całej Polsce. A że jestem zamiłowanym fotografem to jest dla mnie idealne miejsce. Wrocław jest dużym miastem pełno w nim zakamarków o których wie niewiele osób. Mam tam parę swoich ulubionych miejsc, klubów, pubów, budynków o których, chętnie Wam opowiem. Moim ulubionym budynkiem (jeżeli chodzi o architekturę) jest budynek C Politechniki Wrocławskiej. Nie stoi on przy głównej ulicy, dlatego nie jest on widoczny dla większości. Pewnie osoby które, przyjechały nie dawno do Wrocławia nie wiedzą o jego istnieniu. Kolejnym moim ulubionym budynkiem, tym razem bardziej znanym jest Muzeum Narodowe. Jest to przepiękny ceglany budynek porośnięty bluszczem znajdujący się przy Pl. Powstańców Warszawy 5. Budynek stoi nad Odrą więc to bardzo malownicze miejsce.

 

fototapety wrocławfototapety wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasza wycieczka dalej trwa i zrobiło się już trochę ciemno, zaszliśmy pod Hale Ludową, która kryje wiele pięknych zakątków. Zaraz zacznie się pokaz świateł na fontannie. Po pokazie przejdziemy się po Pergoli.

fototapety Dolny Śląsk

fototapety wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korzystając z osłony nocy idziemy do centrum miasta czyli na rynek, w samym runku zazwyczaj się nic nie dzieje ale wokół rynku jest mnóstwo uliczek, gdzie znajdują się klimatyczne kawiarnie i puby. Bardzo często takie miejsca znajdują się w piwnicach kamienic. Gdzie panuje niesamowity klimat. Jednym z moich ulubionych miejsc jest pub Bohema – (ul. Ofiar Oświęcimskich 15) i klub Czarny Kot – (ulica Ruska).

fototapety wrocław

fototapety wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A po udanej nocy pełnej tańców, śmiechów i dobrej zabawy czas jechać do domu. A do tego będzie nam potrzebny pociąg, który znajdziemy na dworcu głównym. Z okazji Euro 2012 Dworzec Główny został odrestaurowany i nafaszerowany nowoczesną elektroniką.

fototapety wrocław

fototapety wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zauroczona Wrocławiem pozostawiam Was do następnego postu.

 

 

Źródła strony:

http://wroclaw.dlastudenta.pl/lokale/?act=show_lokal&id=86574

http://pl.wikipedia.org

http://www.knajpy.wroclaw.pl/czarny-kot

http://www.mnwr.art.pl/

http://www.mmwroclaw.pl/415181/2012/6/4/jak-z-obrazka-dworzec-glowny-we-wroclawiu-juz-otwarty-zobacz-zdjecia?category=news