Pages Navigation Menu

fototapety obrazy by RaSz

Tanie plakaty

Henryk Tomaszewski, Andrzej Krajewski czy Wiesław Wałkuski to jedynie garstka przedstawicieli polskiej szkoły plakatu. To oni wpłynęli na wielu zagranicznych twórców i rozwinęli techniki, które do dziś są stosowane. Od lat 60. XX wieku projektowali wyjątkowe plakaty o tematyce politycznej, społecznej i kulturalnej. Dziś plakaty dla wielu są jedynie formą dekoracji ścian, a nie manifestacją poglądów.

Minęły już czasu, w których plakat prezentował przynależność do danej grupy społecznej. Dziś na ścianach młodych osób możemy zobaczyć Justina Bibera czy Dodę. Nie mówimy, że to źle. Jednak, młodzi nie potrzebują już manifestować swoich poglądów na ścianach. Wykorzystują do tego celu Internet. Wyrażają poglądy na portalach społecznościowych. Wystawiają tam plakaty w postaci memów.

Nie można jednak powiedzieć, że dla wszystkich plakaty przestały istnieć. Wielu jest jeszcze miłośników tej niezwykłej sztuki. Kolekcjonują coraz to nowe dzieła, które wypełniają przestrzeń ich domów. Trzeba podkreślić, że mogą one niejednokrotnie zastąpić obraz. Mają podobną wartość estetyczną, jeśli tylko zostaną odpowiednio dostosowane do danej aranżacji wnętrza. Chcąc stworzyć nowoczesną przestrzeń, na pewno powinniśmy pomyśleć o nabyciu plakatu. Możemy zdziałać dzięki temu prawdziwie dekoracyjne cuda.

Co przedstawiają plakaty?
Można na nich zobaczyć zarówno ważną postać lub napisy. Często prezentują ważne hasła, które mogą mieć poważny, jak i żartobliwy charakter. Na przykład możemy kupić plakat, który będzie wyrażał sentencje obowiązującą w naszym domu. Będzie zbiorem najważniejszych cech, jakie wyznają jego mieszkańcy. Możemy również zdecydować się na opcję z cytatem od naszego ulubionego pisarza czy twórcy. Jest ich tak dużo, że będzie możliwość przebierania w różnych wzorach.

Niekoniecznie kosztowne
Trzeba obalić mit, że wysokiej jakości plakat musi bardzo dużo kosztować. Wchodząc na stronę http://reproteka.pl/dekoracje/plakaty/ możesz przekonać się, że pięknie wyglądające dekoracje ścian wcale nie muszą być kosztowne. Ceny są na tyle zróżnicowane, że będziesz mógł wybrać plakat, który będzie na Twoją kieszeń.