Pages Navigation Menu

fototapety obrazy by RaSz

Szkło w kuchni

Szkło w kuchni

Kuchnia jest tym pomieszczeniem, które w kwestii jego urządzania stawia spore wymagania. Nie chodzi tu o estetykę i konkretny styl wnętrza, ale o rodzaj zastosowanych materiałów, które zniosą trudne warunki, w tym kontakt z substancjami zawartymi w produktach spożywczych i środkami czyszczącymi. Standardowym rozwiązaniem w kuchennych wnętrzach jest ceramika, ale od kilku lat swoje triumfy święci także solidne hartowane szkło. Szyby montuje się na stołach w charakterze blatów, ale również, jako dekoracyjne panele ścienne, które wytrzymują wysokie temperatury, są odporne na stłuczenie i bardzo higieniczne.

Szkło samo w sobie nie jest dekoracyjne, a nawet nie jest też zbyt praktyczne, bowiem na gładkiej powierzchni pozostaje każdy najmniejszy ślad. W kuchni takich śladów pojawia się wiele przy każdym gotowaniu. Przymocowane do tynkowanej czy nawet malowanej ściany byłoby też mało widoczne bardziej eksponując to, co pod spodem. Można jednak dzięki niemu stworzyć niezwykły bardzo kolorowy design wykorzystując do tego celu specjalnie tworzone samoprzylepne fototapety. Ich szczególną cechą jest powlekana klejem strona z nadrukiem pozwalająca na podklejenie pod szklany panel i wyeksponowanie wzoru.

Kolorowe fototapety pod kuchenne szklane panele, a także naklejki i fotolaminaty na szkło to prawdziwa feeria barw i ogromne bogactwo wzorów. Można wśród nich znaleźć zarówno te typowo kulinarne, czyli kolorowe owoce i warzywa, kostki lodu w wodzie, nasiona roślin strączkowych i przyprawy wszelkiego rodzaju. Nie jest to jednak wyłączna domena kuchennych motywów, bo w kolekcji kuchennych fototapet pod szkło znajdzie się także architektura, kompozycje roślinne, miejskie i pozamiejskie pejzaże oraz wiele innych ciekawych kompozycji. Dzięki nim powstaną atrakcyjne aranżacje w stylu nowoczesnym czy vintage.

Na stronie http://naklejkinaszyby.pl/kategoria-produktu/fototapety-na-szkle/ zaprezentowano wiele pomysłów wzorów na i pod szkło w kuchni. Propozycje są nie tylko zróżnicowane tematycznie, ale również kolorystycznie, dzięki czemu znajdzie się coś do każdego rodzaju aranżacji. Osoby ceniące żywe kolory mogą sięgnąć po motywy owocowo-warzywne, pełnie naturalnych barw od soczystej czerwieni papryki po słoneczną pomarańczę. Dla lubiących bardziej stonowane kompozycje znajdą się czarno-białe dmuchawce, szare muszelki czy kwitnąca biała orchidea na czarnym tle. Nie można też pominąć typowych dla vintage motywów komiksowych czy legendarnej zupy pomidorowej w puszkach.