Pages Navigation Menu

fototapety obrazy by RaSz

szczypta orientu, czyli wszystko Daleko Wschodnim stylu

szczypta orientu, czyli wszystko Daleko Wschodnim stylu

Nie każdy z nas będzie miał w życiu okazję odwiedzić Chiny, Indie lub Japonię. Nawet jeśli się tam znajdziemy, będziemy potrzebować sporo czasu, by zgłębić ich tajemnice.

Kultura Orientu jest tak bogata, że przybysze z Europy – nawet nie znając dobrze tradycji i symboli – poddają się niemal magicznemu wpływowi dalekowschodnich klimatów.

A może by tak przenieść szczyptę Orientu do własnego domu lub mieszkania? Patrząc na – modne ostatnio – ścienne naklejki i fototapety z wizerunkami stylizowanych bambusów, tygrysów, okrągłych kamieni lub japońskich ogrodów myślę się, że nie jest to trudne… Od czego zacząć?

Inspiracji mogą dostarczyć nam filmy i książki lub… sklepy z produktami importowanymi z krajów Dalekiego Wschodu. Ale zanim kupimy chiński parawan, bambusową ściankę lub papierowe lampiony, odpowiednio przygotujmy wnętrze, by egzotyczne bibeloty pięknie się w nim prezentowały.

Teraz czas na najważniejszy etap, w którym nadajesz pomieszczeniu dalekowschodni „klimat”. Pomoże Ci w tym szablon do malowania ścian w kształcie tygrysa lub szablon z wachlarzem. Wystarczy jeden azjatycki motyw, by osiągnąć zamierzony efekt. Zobacz naklejki i szablony z orientalnymi motywami http://newmedia-art.pl/fototapety-obrazy-naklejki-afryka-egipt.html?filter%5Bproduct_category%5D%5B75%5D=75

Może zamiast jednokolorowego malowidła ściennego wolisz fototapetę z motywem bambusa lub pagody? Tu znajdziesz dekoracje z motywem bambusa http://alarte.pl/fototapety_motywy_roslinne/bambusy.html Fototapeta z orientalnym motywem, odpowiedni kolor ścian i oszczędne meble wystarczą, by w pokoju zapanowała tajemnicza atmosfera Orientu. Zwróć uwagę na to, że od stylu Twojego „orientalnego pokoju” zależy, jak będziesz się w nim czuć. Bambusowa zieleń ożywia i dodaje energii. Turkus ma działanie orzeźwiające.

Ciemna czerwień ze złotymi wykończeniami będzie idealna dla osoby, która chce wykreować w domu atmosferę elegancji i tajemnicy.

Pomyśl o takiej aranżacji na przykład, jeśli lubisz spędzać wolny czas przy świecach, których ciepłe, migotliwe światło prześlizguje się po meblach i ścianach, wydobywając z cienia ich dekoracyjne detale.