Pages Navigation Menu

fototapety obrazy by RaSz

Szablony ścienne

Szablony ścienne

Dekorowanie ścian tapetami, okleinami czy montowanie kosztownych boazerii to sposoby wymagające nie tylko czasu, ale również zainwestowania sporych środków finansowych. Kiedy na remont nie ma zbyt wiele czasu, a pojawia się nieodparta ochota stworzenia czegoś niepowtarzalnego watro sięgnąć po szablony malarskie. Dostępne w dziesiątkach różnych wzorów i wielu rozmiarach pozwalają stworzyć w kilkanaście minut efektowną dekorację, dzięki której prosta aranżacja zmieni się w stylowy, designerski wystrój.

Szablony ścienne zaprezentowane na stronie http://artpasaz.pl/dekoracje/szablony-malarskie-2/szablony-do-malowania-scian-szablony-malarskie-2/ to przykład nie tylko zróżnicowania wzorniczego, ale też pokaz zestawiania kolorystyki motywów z tłem ścian. Do wyboru są zarówno uniwersalne wzory ornamentowe, pasujące do większości wnętrz, jak i te bardziej konkretne, nawiązujące do określonego stylu czy kultury. Przykładem tej ostatniej są japońskie litery, figury rodem ze starożytnego Egiptu czy postacie afrykańskich wojowników. Każdy motyw może być efektownym dodatkiem do wystroju i zarazem podsuwać obserwatorowi konkretne skojarzenia.

Szablony na ściany, chociaż stosunkowo proste w swojej formie i tak wprowadzają wiele konkretnych akcentów do wystroju wnętrza. Przykładowy koń zrywający się do biegu to pierwiastek dynamiczny, świetnie sprawdzający się we wnętrzach stonowanych kolorystycznie i w spokojnych odcieniach. Sylwetki Chaplina nawiązują do stylu retro, modnego w ostatnich latach. Rajskie ptaki, roślinne kompozycje to element delikatny, subtelny w przeciwieństwie do pełnych tajemniczości oczu kobiety czy tętniącej życiem kuli 3D. Znajdą się także motywy odpowiednie do pokoju dziecięcego czy młodzieżowego.

Niepodważalną zaletą szablonów ściennych jest łatwość ich wykorzystania. Wystarczy jedynie przymocowanie do pomalowanej powierzchni i wypełnienie wolnych przestrzeni odpowiednim kolorem farby. Ten można dopasować do konkretnego tła, jakie już zastosowano we wnętrzu. Farbę dobiera się według własnych upodobań oraz kolorystyki dostępnej w sklepach, a to oznacza praktycznie nieograniczone możliwości. Dzięki temu namalowany wzór może idealnie współgrać z kolorystyką zasłon, poduszek na kanapie czy innych elementów dekoracyjnych wykorzystanych we wnętrzu.