Pages Navigation Menu

fototapety obrazy by RaSz

Szablony na ścianę

Szablony na ścianę

Dekorowanie ścian to jeden z popularniejszych trendów, z jakimi można się spotkać we współczesnych aranżacjach. We wnętrzach pojawiają się fototapety, okleiny i ścienne naklejki, a także detale dekoracyjne malowane za pomocą szablonów. Ich różnorodność jest tak duża, że można stworzyć wystrój jedyny w swoim rodzaju bez ryzyka powtórzenia pomysłu przez znajomych czy członków rodziny. Wybór odpowiedniej dekoracji zależy od wielu czynników poczynając od wielkości pomieszczenia, jego stylu czy kolorystyki, a także nagromadzenia elementów wyposażenia. Im jest ich więcej, tym bardziej subtelne i skromne powinny być motywy dekoracyjne.

Szablony są doskonałym i bardzo wygodnym sposobem na udekorowanie powierzchni ściany. Nie stanowią też problemu, jeśli chodzi o przeładowanie wnętrza, bowiem można je dopasowywać wielkością do konkretnych potrzeb, a przede wszystkim tworzone z ich pomocą dekoracje są jednokolorowe. W takiej formie nie tylko nie będą straszyć pstrokacizną, ale też wpasują się w większość aranżacji dzięki możliwości doboru ich barwy. Dzięki opcji drukowania w wielu wymiarach można też tworzyć z nich całe kompozycje, jak łąka na wielkiej, pustej ścianie salonu czy chmara kolorowych motyli w wolnej przestrzeni nad łóżkiem.

Na stronie http://ornamentyka.pl/naklejki/szablony-malarskie/ zgromadzono szablony na ścianę w dziesiątkach różnych wersji tematycznych i wielkości. Pozwalają one zarówno dopasować motyw do ciepłej, stonowanej sypialni, jak i do pokoju nastolatka czy bardzo nowoczesnego salonu. Wiele propozycji to nawiązanie do uniwersalnego świata roślin, który pasuje do stylizacji nowoczesnych i retro, do wnętrz męskich i kobiecych a także do pokoju dziecka czy przedpokoju. Znajdą się też szablony bardzo specyficzne, dedykowane konkretnym aranżacjom. Zalicza się do nich na przykład grupa afrykańskich postaci, głowa blondynki stylizowanej na Marylin Monroe czy pędzący rowerzysta.

Ogromną zaletą ściennych szablonów jest możliwość ich wykonania dokładnie w takim kolorze, jaki jest pożądany. W przeciwieństwie do naklejek gama kolorystyczna jest tu właściwie nieograniczona, a jeśli pokój malowany jest w dwóch kolorach, jeden z nich może z powodzeniem posłużyć do wykonania motywu na tle drugiego. Żadna inna dekoracja nie pozwala na takie dopasowanie. Szablony można też powielać, wykorzystywać do malowania szlaków złożonych z małych elementów, albo tworzyć układy z nich złożone. Szczególnie nadają się do tego celu wzory ornamentowe, pojedyncze, projektowane w postaci zamkniętych motywów bez konkretnego znaczenia.