Pages Navigation Menu

fototapety obrazy by RaSz

Plakaty z napisami

Plakaty z napisami

Dodatki dekoracyjne do wystroju wnętrz mają decydujące znaczenie w ogólnej aranżacji i zarazem ogromny wpływ na klimat. Można sobie wyobrazić prostą bożonarodzeniową choinkę pozbawioną jakichkolwiek ozdób. W nagiej surowej formie nie stanowi ona ani żadnego symbolu, ani też nie jest ozdobą. Podobnie wygląda mieszkanie, w którym ograniczono się jedynie do wykończenia ścian czy podłóg pozostawiając je w stanie surowym.

Jednym z dodatków uzupełniających wystrój są plakaty. Sztuka tworzenia tych specyficznych dzieł sztuki współczesnej zrodziła się już około 100 lat temu, a do czasów obecnych przechodziła wiele zmian ocierając się nawet o kategorię arcydzieł. Współczesne plakaty są bardziej dziełem wprawnych, znających zasady kompozycji plastyków, którzy specjalizują się w przenoszeniu na planszę sentencji, haseł czy wymownych symboli graficznych, jak to zaprezentowano na stronie http://www.dekorolka.pl/plakaty-z-napisami.

Plakat przemawia do widza symboliką, dlatego jego wybór jest ważny. Już samo umieszczenie takiego elementu dekoracyjnego we wnętrzu tworzy w nim akcent bardzo nowoczesny. Wyjątkiem mogą być plakaty w stylu pop-art nasuwające klimaty pierwszej połowy XX wieku., sprawdzające się we wnętrzach w stylu vintage. Szczególnie wymowne bywają te z napisami, które poza samą kompozycją przemawiają również zawartą w nich treścią.

Plakaty z napisami mogą mieć bardzo różnorodną formę począwszy od prostej jednobarwnej planszy, na której umieszczono wiele mówiący tekst, po pojedyncze słowa, litery czy zestawienia liter wkomponowane w grafikę. Każdy z plakatów może mieć nieco inny charakter. Kolorowe, luźno rozsypane majuskuły, napis wkomponowany w czcionkę drukarską, sugerujący wydruki komputerowe, barwne mazaje to propozycje do nowoczesnych wnętrz. Wystrój retro podkreśli motyw starej gazety, albo odręczne pismo.

Jedną z kategorii dekoracji z napisami są tzw. plakaty Keep Calm i motywacyjne. Ich cechą jest nie tylko przekazywanie komunikatu otoczeniu, ale również wpływanie ma samych mieszkańców. Odpowiedni napis, właściwa sentencja zauważana codziennie rano zaraz po wstaniu z łóżka może okazać się siłą napędową na wiele godzin. Plakaty motywacyjne są jak wstążeczki wiązane na palcu lub supełki na rogu chusteczki przypominające o ważnym postanowieniu. Przy okazji bywają też dekoracyjne i bardzo nowoczesne.