Pages Navigation Menu

fototapety obrazy by RaSz

Plakaty do domu o domu

Plakaty do domu o domu

Plakaty przez długie dziesięciolecia były sposobem na komunikację z szerokim gronem społeczeństwa, informując o różnych ważnych wydarzeniach kulturalnych, politycznych czy sportowych lub po prostu pełniąc rolę propagandową. Dziś plakat powoli traci na tego typu znaczeniu z uwagi na bardzo dużą popularyzację Internetu i innych środków masowego przekazu, dlatego plakat z powodzeniem przejął funkcję dekoracji wnętrz. Zmienił się też zakres ich treści, którą – poza typowymi hasłami propagandowymi i reklamowymi – wzbogaciły kompozycje mające wyłącznie znaczenie w odniesieniu do dekoracji domu.

Plakaty do domu o domu to kompozycje o wyjątkowo ważnej treści, będące rodzajem kontraktu zawartego pomiędzy domownikami, który mówi o panujących w tym miejscu prawach, zasadach i przywilejach, ale również o wyjątkowej atmosferze. Z punktu widzenia kompozycji to dekoracje bardzo proste, zazwyczaj o ograniczonej kolorystyce, dzięki czemu są uniwersalne. Czarno-biały plakat będzie pasował zarówno do pastelowego wnętrza, jak i do wystroju bardzo intensywnego, w zdecydowanych kolorach. Równie uniwersalna jest też prosta forma graficzna, w której urozmaicenie może stanowić nieco bardziej ozdobna czcionka lub kilka kolorów liter.

W kolekcji na stronie http://plakatynasciany.pl/dekoracje/w-tym-domu/ zaprezentowane zostały plakaty do domu o domu w wielu różnych odmianach, od kompozycji jednobarwnych, z wyróżnionym kolorystycznie akcentem, po wielokolorowe lub na ciekawym tle. To również kompozycje nowoczesne, w wyraźnych barwach i o zdecydowanej grafice, jak i motywy stylizowane na retro, lekko przytarte przez czas. Różnicę zauważa się też w samej treści, bowiem chociaż wszystkie dekoracje mówią o tym samym, przedstawiają temat w sposób o odmiennym poziomie i charakterze emocji. Czasami są to poważne, jednozdaniowe deklaracje, innym razem długa lista zabawnych cech, które wyróżniają rodzinę.

Plakaty do domu o domu to dekoracje o wyjątkowo silnym oddziaływaniu na klimat wnętrza. Atutem takich kompozycji jest przede wszystkim brak dwuznaczności, bowiem w każdej formie przemawiają one wprost do obserwatora, w jasny sposób oznajmiając mu o ogromnym znaczeniu przykładnym do rodzinnego ciepła i wzajemnych relacji domowników. Salon lub przedpokój udekorowane takim plakatem wręcz zapraszają do skorzystania z gościny i delektowania się przyjaznym, serdecznym, pełnym miłości otoczeniem. To plakaty, które świetnie wypełnią każde puste miejsce w domu.