Pages Navigation Menu

fototapety obrazy by RaSz

Ozdoby do domów i biur

Ozdoby do domów i biur

Dekorowanie wnętrz w ostatnich latach nabrało sporego znaczenia, co zapewne wynika też z możliwości, jakie gwarantują nowoczesne mieszkania i dostępne materiały. Kilkadziesiąt lat wstecz byliśmy skazani na sztampowe lokale w zbiorowym budownictwie, a prawdziwi szczęśliwcy posiadający rodzinne domki jednorodzinne nie mieli możliwości realizowania ciekawych aranżacji z uwagi na niewielką dostępność tapet czy obrazów. Dziś gama produktów bywa ogromna a wsparciem służą też liczni dekoratorzy zamieszczający w sieci i fachowych pismach podpowiedzi, jak tworzyć i co wybierać, aby mieszkać nie tylko wygodnie, lecz również pięknie.

Ozdoby do domów i biur to przede wszystkim fototapety, czyli gigantyczne obrazki na ścianę, wykonane na podstawie dobrej jakości zdjęcia lub specjalnie zaprojektowanej komputerowej grafiki. Takie ozdoby potrafią diametralnie zmienić wystrój zwłaszcza, jeśli na ścianie loftu zagości wizerunek nowoczesnego miasta skąpanego w powodzi nocnych świateł. Fototapety to również makrofotografia, a więc gigantyczne powiększenia dmuchawców czy tulipanów, które wywołują niezwykłe wrażenie na osobach wchodzących do pomieszczenia. Na stronie http://artpasaz.pl/gallery/projekty-artpasaz/ można zobaczyć, jak takie ozdoby do domów i biur wpływają na styl wnętrza.

Poza fototapetami ciekawą kategorią nowoczesnych ozdób są też obrazy, ale nie te tradycyjne, znane z galerii i muzeów, lecz kompozycje drukowane na płótnie Canvas lub winylu, wykonywane ze zdjęć i komputerowych grafik. Ich specyfiką jest przede wszystkim możliwość dzielenia na elementy, dzięki czemu powstają tzw dyptyki, tryptyki lub fantazyjne obrazy kaskadowe. Druga ważna cecha to opcja modyfikowania obrazów za pomocą komputerów, poprzez nakładanie czy eliminowanie kolorów albo sztuczne barwienie wybranych elementów. Obrazy można też wykonywać w sepii, dzięki czemu przyjmują design retro.

Nie można zamknąć listy nowoczesnych dekoracji bez wszelkiego typu naklejek, w tym również takich na szyby, wykonywanych z folii szronionej lub poprzez nanoszenie transparentnego kolorowego nadruku. Ciekawym wynalazkiem są fototapety z klejem po stronie drukowanej, które można umieszczać pod szklanym panelem lub naklejać od zewnątrz tak, aby powierzchnia dekoracji była chroniona przez szybę. To fantastyczne ozdoby zarówno do kuchni, jak i do firmowych kawiarenek czy bufetów z samoobsługą. Naklejki znajdą się też na meble, lustra i ściany w dziesiątkach odmian i setkach wzorów.