Pages Navigation Menu

fototapety obrazy by RaSz

Obrazy i dekoracje ścian z miastami

Obrazy i dekoracje ścian z miastami

Panorama miasta nie jest może kojarzona z artystyczną dekoracją wnętrza, jednak we współczesnych aranżacjach coraz częściej wykorzystuje się właśnie taki motyw. Co ciekawsze ulice i wieżowce sprawdzają się nie tylko w biurach czy na firmowych korytarzach, ale również w salonach, pokojach młodzieżowych, a nawet w sypialniach i kuchniach. Osoby, którym trudno sobie wyobrazić ścianę pokrytą wizerunkiem wysokościowców Nowego Jorku mogą zapoznać się z wizjami kreatorów wnętrz na http://newmedia-art.pl/fototapety-naklejki-obrazy-architektura.html i przekonać, że wbrew powszechnej opinii pomieszczenie dzięki takiemu właśnie motywowi staje się niepowtarzalne i zarazem też piękne.

Cóż tak ciekawego i fascynującego jest w wielkomiejskiej architekturze? Projektant zapewne dostrzegłby regularne bryły konstrukcji, budowniczy doskonałość technicznych rozwiązań a artysta układające się linie, harmonię kompozycji figuralnej i niepowtarzalne barwy naturalne. Szczególne możliwości dekoracyjne stwarzają obrazy czarno-białe lub wykonane w nocnym oświetleniu. Ciemne tło i feeria światełek z ulicznych latarń i okien budynków to prawdziwa iluminacja, która chociaż na fototapecie czy obrazie sprawia wrażenie rozświetlania wnętrza.

Istotną cechą wpływającą na wystrój jest też pionowy układ budynków, które swoją wielkością wręcz przytłaczają czyniąc otoczenie fascynującym. Niezwykły efekt gwarantuje już wyklejenie jednej ściany, a fototapeta z nocnym miastem na dwóch czy trzech ścianach, to tworzenie ogromnej wizualnej przestrzeni. Jest to z pewnością pomysł na przysłowiową szóstkę do pokoju nowoczesnego nastolatka, który lubi tworzyć wokół siebie specyficzne, „odlotowe” klimaty. Dodatek nowoczesnych szklano-chromowych mebli i prostych kanap oraz nastrojowe oświetlenie będą dopełnieniem kompozycji.

Zupełnie odmienne wrażenia można też stworzyć dzięki panoramom skyline wykorzystywanym, jako motywy obrazów. Długie i wąskie płótna świetnie sprawdzają się nad niskimi kanapami, jako wypełnienie pustej przestrzeni. Wpływają też optycznie na szerokość pomieszczenia, a dobrane w odpowiedniej tonacji kolorystycznej – najczęściej niebieskiej w fotografiach dziennych i czarno-złotej w ujęciach nocnych będą dopełnieniem barwy mebli, dywanu czy dekoracyjnych bibelotów. Nie można też zapomnieć o łukach, tunelach, podcieniach i innych tego typu motywach, które optycznie przedłużają i stanowią idealne wykończenie niewielkich korytarzy oraz małych pokoików.

miasto nocą czarno-białe miasto czarno-białe

metropolia fototapety most