Pages Navigation Menu

fototapety obrazy by RaSz

Obraz 3D na ścianę

Obraz 3D na ścianę

Potrzeba przestrzeni jest przypisana większości z nas i kiedy po wielu godzinach spędzonych w małym biurze wracamy do niezbyt przestronnego mieszkania ogarnia nas poczucie zniechęcenia, wywołane ciasnotą i przytłaczającymi ścianami. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich złe samopoczucie, zniechęcenie i stany apatyczne wynikają z braku miejsca, które pozwala nam głęboko odetchnąć. Nie bez powodu na wakacje wyjeżdżamy do lasu, nad morze czy jezioro, gdzie odległy horyzont rekompensuje nam ciasnotę pokoju. Kiedy nie ma możliwości zmiany tego stanu, rozwiązaniem bywa wizualne zmienianie parametrów pokoju poprzez stosowanie równych dekoratorskich tricków, jak kolory powiększające wnętrze, czy rewelacyjne w tworzonych efektach obrazy trójwymiarowe.

Obraz 3D na ścianę to kompozycja, której najważniejszą cechą jest posiadanie głębi. Nie chodzi tu oczywiście o fizyczne ukształtowanie powierzchni płótna, lecz o głębię wyobrażoną poprzez umieszczenie na nim odpowiedniej kompozycji. W przypadku krajobrazów i kompozycji architektonicznych wyróżnia się ona odległą linią horyzontu. W przypadku kompozycji abstrakcyjnych i martwej natury są to takie układy, w których linie tworzą rodzaj ukośnego krzyża, zbiegając się gdzieś w centrum obrazu. Wpatrując się w obraz mamy wrażenie, że możemy do niego włożyć dłoń, a ta przedostanie się przez gładką powierzchnię i zanurzy w świeżym powietrzu nadmorskiej plaży czy w cieniu historycznej uliczki z podcieniami. Taka kompozycja jest rozbudowaniem przestrzeni wnętrza, powiększając je optycznie i sprawiając, że jest dzięki temu bardziej przyjazne i mniej klaustrofobiczne.

Obraz 3D na ścianę z bogatej kolekcji na stronie http://obrazynasciany.pl/ to zarówno element pejzażu, architektury, kompozycja abstrakcyjna, jak i martwa natura umieszczona na płótnie w taki sposób, że tworzy wspomniany wyżej efekt. Nie każdy pejzaż będzie jednak trójwymiarowy podobnie, jak nie będzie taką kompozycją każda abstrakcja. W pierwszym przypadku efektu 3D nie posiada obraz gęstego lasu, z drzewami na pierwszym planie czy strumienia spływającego małą kaskadą z niewielkiej skały, ale polana w lesie czy wodospad widoczny w skalnej kotlinie już taki efekt stworzą. Podobnie jest w przypadku obrazów abstrakcyjnych, wśród których efekt 3D posiadają wszelkie wirtualne tunele i zagłębienia.

Obrazy 3D doskonałe efekty wizualne tworzą wówczas, gdy są odpowiednio duże. Im większy obraz, tym bardziej jest realistyczny, a jeśli jeszcze jego kolorystyka zbliża się do barwy otaczającej ściany, złudzenie może być niezwykle realne. Istotne bywa też miejsce umieszczenia kompozycji. Obrazy wiszące na wprost źródła światła zazwyczaj odbijają refleksy i oznajmiają wszystkim, ze są jedynie dekoracjami. Doskonałe wrażenie natomiast stworzy ta kompozycja, która ulokowano w lekkim półcieniu. Duże obrazy 3D sprawdzają się na pustych ścianach nad kanapą, sofą czy sypialnianym łóżkiem, ale też na wąskich ściankach korytarzy. Tematyka obrazów 3D jest bardzo zróżnicowana, dlatego warto poświęcić trochę czasu na dopasowanie odpowiedniej kompozycji do konkretnej aranżacji wnętrza, a wówczas efekt będzie naprawdę niezapomniany.