Pages Navigation Menu

fototapety obrazy by RaSz

Napisy na ścianę

Napisy na ścianę

Postęp dotyczy każdej dziedziny naszego życia, w tym również obszaru związanego z urządzaniem i dekorowaniem wnętrz. W domach i firmach staramy się wprowadzać nowe rozwiązania, a co kilka lat, a nawet co kilka miesięcy pojawiają się nowe trendy wskazujące na popularne dekoracje czy modną kolorystykę. Jednym z pomysłów, jaki święci triumfy w ostatnich latach są dekoracje ścienne, w których podstawową rolę odgrywa litera. Wykorzystana w postaci pojedynczych znaków, słów czy zdań trafia dziś już na każdy rodzaj dekoracji ściennych, począwszy od tradycyjnych obrazów, przez tapety i fototapety, plakaty po naklejki ścienne i szablony malarskie.

Napisy na ścianę to motywy bardzo nowoczesne, ale też niosące ze sobą bardzo konkretne przesłanie, które wcale nie musi wiązać się z teraźniejszością. Pomimo przypisania tych motywów do współczesnych trendów w kolekcji plakatów pojawiają się często takie wzory, które zarówno treścią, jak i stylem graficznym nawiązują do połowy ubiegłego wieku, albo jeszcze wcześniej, kiedy plakat odgrywał największa rolę w komunikacji. Równie stylowe mogą być napisy na naklejkach ściennych czy fototapetach, tworzone z ciekawą czcionką czy towarzyszącymi słowom detalami graficznymi. Przykładem takich dekoracji są kompozycje przypominające XIX-wieczne listy pisane czcionką angielską, uzupełnione o suszone kwiatki lawendy. To dekoracje bardzo romantyczne, bardzo prowansalskie i przede wszystkim bardzo retro.

Zgromadzone w kolekcji na stronie http://art-newmedia.com/fototapety-z-napisami.html to przykład dużej różnorodności zarówno, stylu, jaki prezentują napisy na ścianę, jak i ich treści. Emocjonalny przekaz bywa bardzo wyrazisty lub zdecydowanie ogólny, delikatny i skierowany do wszystkich odwiedzających wnętrze. Takie rozróżnienie pozwala na wybór odpowiedniego wzoru zarówno do osobistej sypialni małżeńskiej, jak i do biura czy poczekalni w nowoczesne firmie. Wśród napisów na ścianę dużą rolę odgrywają te z tekstem mówiącym o domu, rodzinie i zasadach, jakimi kierują się wszyscy mieszkańcy. To dekoracje wprowadzające przyjemną, domową atmosferę do wnętrza i podkreślające znaczenie wzajemnych relacji dla wszystkich domowników.

Na drugim biegunie znalazły się ogólne sentencje, cytaty znanych pisarzy i aktorów, a także plakaty motywacyjne, choć te ostatnie też mogą różnić się adresatem, do którego są kierowane. W napisach motywacyjnych pojawiają się te kierowane do wszystkich, jak życzenie miłego dnia czy tekst mówiący, że ktoś da radę problemom, albo napisy skierowane konkretnie do kobiet czy młodzieży, wskazujące na ich wyjątkowe cechy, jak uroda czy mądrość. Wybierając napis do dekoracji wnętrza – na plakacie czy fototapecie – można też poszukać takiego wzoru, który będzie zabawny, a codzienne spoglądanie na niego wywoła uśmiech i naładuje nas optymizmem. Dla wszystkich pozostałych pozostają jeszcze kolaże z pojedynczych wyrazów, tematem nawiązujące do Ameryki, miłości czy podziękowań.