Pages Navigation Menu

fototapety obrazy by RaSz

Naklejki na meble

Naklejki na meble

Dekorowanie wnętrz to dziedzina, która z założenia wymaga wiedzy obejmującej podstawy kompozycji, materiałoznawstwo i wiele innych aspektów, mniej lub bardziej graniczących ze sztuką. W rzeczywistości jednak nie trzeba być zawodowym dekoratorem, aby niewielkim kosztem i w krótkim czasie zmienić swoje mieszkanie nie do poznania. Do osiągnięcia takiego efektu wystarczy jedynie trochę inwencji, dobry gust i kilkadziesiąt złotych, a za pomocą jednej winylowej dekoracji można diametralnie przekształcić wnętrze, przy okazji przywracając do życia już trochę podniszczoną szafę.

Tym szczególnym elementem o wielkiej mocy oddziaływania są naklejki na meble. Ich oddziaływanie można porównać do gigantycznego plakatu ulicznego, na którym niezwykle barwna, często kontrowersyjna lub bardzo wymowna reklama przyciąga wzrok pomimo ruchu samochodów, tłumu przechodniów i kakofonii dźwięków. Grafika, kolory, a także specyficzna treść potrafią wymazać wszystko, co otacza obserwatora i skoncentrować jego uwagę na tym niewielkim fragmencie rzeczywistości.

Naklejki na meble mają właśnie taką moc oddziaływania dzięki wykorzystanym specyficznym motywom. Zapewne gdyby na drzwiach szafy umieścić okleinę w kratkę czy paseczki bardzo szybko wtopiłaby się w otoczenie i stała jego integralną częścią. Wybierając fotografię długiego tunelu, arkadowych podcieni czy malowniczego parku nie tylko dodaje się kolorów do wystroju, ale także wymusza na obserwatorze myśli o spacerach w tym odległym świecie. Szafa przestaje być zwyczajną szafą, a staje się przedmiotem magicznym, jak ten z baśni o Narnii.

Kolekcja naklejek na http://newmedia-art.pl/fotonaklejki-i-fotolaminaty/foto-naklejki-na-drzwi-i-meble.html to dziesiątki przykładów, dzięki którym można zmieniać wnętrza. Wybierając jesienny las, płynący po skałach strumień, element krajobrazu czy długi tunel tworzy się ciekawe optyczne głębie, które są atrakcyjnym rozwinięciem niewielkich pomieszczeń. Motywy roślin, zwierząt, ptaków zależnie od wybranego gatunku mogą być kolorystycznym akcentem, albo dodatkiem o charakterze emocjonalnym, który sprawia, że w pokoju nigdy nie jest nudno. Znajdą się też motywy industrialne, stare samochody, owoce i dziesiątki innych propozycji, które można wykorzystać na każdym domowym sprzęcie, a także na drzwiach czy przepierzeniach.