Pages Navigation Menu

fototapety obrazy by RaSz

Naklejki na meble

Naklejki na meble

Oklejanie mebli nie jest techniką nowa, bo samoprzylepne folie z motywami imitującymi drewno czy marmur znane były już ponad pół wieku temu. Taka forma odświeżenia szafy czy kuchennych szafek była wówczas sposobem na uniknięcie kosztów zakupu nowego wyposażenia, które stanowiło całkiem spore obciążenie domowego budżetu. Dziś podejście do kolorowych naklejek meblowych jest nieco inne, a chociaż wciąż służą jeszcze odnawianiu podniszczonych sprzętów, to zyskały też inny, bardziej designerski wymiar. Wpływa na ten fakt całkowicie nowe wzornictwo, nie tylko imitujące naturalne materiały, ale bardziej nowoczesne i zarazem nowatorskie.

Zaprezentowane na stronie http://art-newmedia.com/fotonaklejki_na_drzwi_i_meble.html naklejki na meble to przykład takiego świeżego, całkowicie odmiennego spojrzenia na dekorację wnętrz. Dziś szafa nie musi już pozostawać w grzecznej, tradycyjnej formie, ale może stać się polem artystycznej kreacji, bajecznie kolorową kompozycją, albo drzwiami do całkiem innego świata. Przykładem jest kolekcja naklejek typu „otwarte drzwi” skomponowanych w taki sposób, że sprawiają wrażenie wyjścia do zupełnie innego miejsca, do dalekiego miasta, na dziką plażę, w wąską uliczkę wśród starych zabytkowych domów.

Naklejki meblowe to kilka różnych kategorii wzorów, które z jednej strony całkowicie zmieniają oblicze samej szafy, kuchennych szafek czy komody, ale również wpływają na wystrój całego wnętrza. Stonowane, pastelowe barwy w odcieniach beżu czy ecru zyskają wiele ciepła, jeśli wystrój uzupełni szafa oklejona motywem w intensywnych ciepłych brązach, a kuchenne szafki nabiorą wyrazu udekorowane motywem dmuchawców czy kolorowych tulipanów. Do wyboru są zarówno klimatyczne pejzaże, jak i dynamiczne, kolorowe kompozycje abstrakcyjne, motywy roślinne i zwierzęce oraz wiele innych propozycji.

Naklejki na meble potrafią całkowicie zmienić ich oblicze zastępując tapety, barwne farby a nawet dekoracyjne terakoty. Staną się praktycznym sposobem na przeobrażenie wnętrza oraz dopasowanie designu wyposażenia do nowej aranżacji po remoncie. Kolorowy motyw na samoprzylepnym, bardzo wytrzymałym podłożu może też stać się designerską ozdobą prostej szafy, komody czy etażerki, jeśli kupiono ja w jednolitym, nudnym kolorze. Wykorzystane na naklejkach motywy są jak fantastyczne, bardzo realistyczne obrazy, które z powodzeniem mogą pełnić funkcję najważniejszego elementu dekoracyjnego wnętrza.