Pages Navigation Menu

fototapety obrazy by RaSz

Fototapety ze schodami

Fototapety ze schodami

Motywy architektoniczne stanowią jeden z częściej wykorzystywanych tematów dekoracji ściennych, a pojawiają się one zarówno w formie klasycznych panoram miejskich, jak i pojedynczych domów czy ich fragmentów. W przeciwieństwie do tworzonych przez setki lat dzieł, te współczesne różni się tym, że dom sam w sobie nie jest już najważniejszy, ale liczą się jego drobne detale, w których artysta dostrzega unikalne piękno. Do takich detali można zaliczyć drzwi, okna, fragmenty murów czy schody, zajmujące pierwszy plan dekoracji i będące jej istotą. Ten niepozorny element budynku lub ulicy może przyjmować wiele różnych form, tworząc niezwykle zróżnicowane dekoracje do bardzo odmiennych w stylu pomieszczeń.

Fototapety z motywem schodów to najlepsze i najciekawsze wykończenie przedpokoju, ale równie dobrze sprawdzą się też w innych wnętrzach, jeśli zostaną umieszczone w starannie przemyślanym miejscu. Celem takich dekoracji jest przecież osiągnięcie konkretnego efektu, jakim jest zarówno wprowadzenie określonego klimatu przedstawionego miejsca, jak i optyczne powiększenie wnętrza. Schody kamienne, drewniane, betonowe czy stalowe mają swój własny indywidualny charakter jednak wszystkie łączy jedna wspólna cecha – otwieranie przestrzeni wnętrza. Ciągnące się w nieskończoność, ginące gdzieś w cieniu schody, tajemniczy zakręt w oddali, to zaproszenie, żeby przekroczyć granice ściany i pójść dalej, w nieznane.

W kolekcji na stronie http://alarte.pl/tag/schody.html zaprezentowane fototapety ze schodami pokazują różnorodność motywów w obrębie tego jednego tematu. Rozmaitość wzorów kryje się nie tylko w ich kolorystyce, ale też w przedstawianych na fototapecie miejscach. Przykładowo stary, średniowieczny zaułek kryjący kamienne stopnie pomiędzy ceglanymi ścianami to odniesienie do bardzo odległej przeszłości, a więc i wprowadzenie do wystroju pierwiastka historycznego, tajemniczego, niekiedy też romantycznego. Fototapeta ze schodami na jednej z ulic dzisiejszego miasta to odniesienie do stylizacji vintage, których kompozycja motywowana jest okresem nie dalszym niż 50 lat wstecz.

Dzięki sporej rozmaitości nie ma też dużych ograniczeń w kolorystyce. Osoby ceniące spokojne barwy znajdą tu spokojne, wyposażone w stopnie strome uliczek średniowiecznych miasteczek włoskich czy chorwackich. Nie brakuje też widoków z pięknego Santorini. Połączenie śnieżnej bieli domów, schodów i czystego błękitu wody oraz nieba rozświetlą pomieszczenie i sprawią, że nabierze bardzo odświeżającej formy. Pasjonaci natury mogą wybierać kamienne schodki pnące się w górę leśnych czy parkowych alejek, a dla futurystów znajdą się fantazyjne, kręcone schody w wewnętrznym korytarzu. Schody odbierane są też, jako forma głębi zwłaszcza, gdy umieszczone są w wąskiej uliczne lub korytarzu. Dzięki tej właściwości fototapety z tym motywem mogą być wykorzystywane w dekoracji małych pomieszczeń, jako sposób na ich powiększenie.