Pages Navigation Menu

fototapety obrazy by RaSz

Fototapety tulipany

Fototapety tulipany

Kwiatowe dekoracje we wnętrzach wprowadzają bardzo specyficzny klimat nawiązujący do natury, pełni lata lub rozkwitłej wiosny, słońca, wysokich temperatur i przyjemnego orzeźwiającego powietrza. Kwiaty poza tym, że są piękne, dodatkowo roztaczają fantastyczny zapach, wzbogacają otoczenie kolorami i niepowtarzalnymi formami. Jednym z ciekawszych często wykorzystywanych kwiatowych motywów na fototapetach bywają tulipany, z jednej strony znane ze swojej ulotności, z drugiej swoją budową bardziej przypominające masywne solidne konstrukcje niż subtelne koronki.

Tulipan w wazonie cieszy się krótkim żywotem, ale w ogrodzie, na polu czy w szklarni nabiera niezwykłej siły, która ujawnia się w motywach fototapet. W tulipanowym wzorze trudno doszukać się kobiecej lekkości, dziewczęcego wdzięku, a jest to raczej kwiat męski i jako taki sprawdza się też w męskich aranżacjach. Wiele oczywiście zależy od kolorystyki i spojrzenia fotografa, który posiada ogromne możliwości tworzenia nastroju. Ujęcie w dużym powiększeniu, w bukiecie, wazonie, na stole w towarzystwie innych przedmiotów czy jako maleńki punkcik w ciągnącej się do horyzontu uprawie w całkiem odmienny sposób wpływa na wystrój wnętrza.

Tulipany to oczywiście także wspomniane już kolory. Żółty, czerwony, pomarańczowy lub biały – standardowe, najczęściej spotykane w naturze barwy tworzą kolorystyczny dodatek do aranżacji. Mogą stanowić jedyny mocny akcent w jasnym pastelowym wnętrzu, mogą też być jego rozwinięciem w zestawieniu z kolorowymi ścianami, wykładziną, meblami czy dodatkami. Kolorystyczne standardy rozwija technika cyfrowa, dzięki której powstają obrazy w sepii, czarno-białe, negatywy albo z kolorystycznym akcentem, zdecydowanie rozszerzające paletę możliwości.

Tulipany to również wielkość, rozmiar gigantycznych kielichów kwiatowych, przy których wszystko inne wydaje się być mikroskopijnie małe. W ogromnych pomieszczeniach loftów, w dużych salonach taka dekoracja sprawdza się idealnie. Mniejsze pokoje dekorowane fototapetą z tulipanami wymagają odpowiedniego zaplanowania, ograniczenia powierzchni dekoracji, aby nie wpłynęły negatywnie na kubaturę. Na http://alarte.pl/fototapety_kwiaty/tulipany.html zaproponowano wiele różnych aranżacji tulipanowych fototapet tworzonych z myślą o dużych i małych mieszkaniach, loftach, biurach i lokalach publicznych.