Pages Navigation Menu

fototapety obrazy by RaSz

Fototapety panorama miasta

Fototapety panorama miasta

Dekorowanie wnętrz fototapetami pozwala na tworzenie dowolnego klimatu pomieszczenia, żonglowanie jego kubaturą, dodając przestrzeni lub zmniejszając ją, a także rozświetlanie czy tworzenie nastroju. Każdy z pożądanych efektów wymaga starannego dobrania motywu oraz jego kolorystyki, bowiem ma ona równie istotne znaczenie, jak sam obraz. W szerokiej gamie wzorów swoje szczególnie miejsce zajmują fototapety z panoramami miast, nie tylko nowoczesne, ale też stylowe, historyczne, nastrojowe i rozweselające – zależnie od sposobu ujęcia tematu i jego barwy. To dekoracje o bardzo szerokiej wymowie i ogromnych możliwościach wpływania na wystrój.

Fototapety panorama miasta, których przykłady zaprezentowano na stronie http://fototapetyna.pl/kategoria-produktu/panorama-miasta/ to powroty do dawnych, historycznych miejsc, które budzą przyjemne skojarzenia z ekscytującymi wakacjami, albo symboliką nawiązują do konkretnej kultury i klimatu miejsca. Przykładem takiej wiele mówiącej fototapety jest kompozycja z wieżą Eiffla, która jednoznacznie wskazuje na Paryż – miasto miłości, sztuki, mody i zakupów. Równie charakterystyczne są dekoracje przedstawiające pejzaż Nowego Jorku, choć ich klimat jest bardziej nowoczesny, pasujący do loftów i salonów urządzanych w stylu minimalistycznym.

Przedstawione w kolekcji propozycje pokazują też, że tematyka miejskich pejzaży doskonale sprawdza się w roli dekoracji z kolorowym akcentem. Duże powierzchnie w sepii lub w wielu odcieniach szarości doskonale wyeksponują pojedyncze detale, zaznaczone kolorem pasującym do wystroju wnętrza. Dzięki nim pokój zyska też na romantyczności, albo przesiąknie klimatem retro, typowym dla dawnych wnętrz z czasów dzieciństwa. Szczególnie intensywnie styl retro podkreśli fototapeta w sepii z żółtymi detalami, a jeśli krajobraz dodatkowo zaprezentuje zabytkowe uliczki Paryża, z pewnością efekt będzie unikalny i wyjątkowo ciekawy.

Fototapety panorama miasta to również dekoracje, które zazwyczaj opierają kompozycję na dużej przestrzeni ujętej okiem aparatu fotograficznego. Taka cecha decyduje o ich wpływie na wielkość pomieszczenia. Fototapety, na których miasto pojawia się na drugim planie, odgrodzone rzeką, mostem lub rozległym polem, potrafią stworzyć wrażenie znikającej ściany i dodatkowej przestrzeni, dzięki której pokój będzie o wiele przyjemniejszy i mniej klaustrofobiczny. Szczególne efekty pozwalają też osiągać fototapety z panoramą miasta w nocy, które nie tylko doskonale powiększa wnętrze, ale stworzą też w nim niezwykły, tajemniczy nastrój.