Pages Navigation Menu

fototapety obrazy by RaSz

Fototapety na szyby

Fototapety na szyby

Folia i nadruk – te dwa elementy sporadycznie kojarzą się z ciekawym i praktycznym połączeniem wykorzystywanym w dekoracji wnętrz. Drukowane folie bardziej pasują do reklam naklejanych na szybach środków miejskiej komunikacji zasłaniających widok i denerwujących pasażerów. Specjalna technika punktowego druku pozwala wprawdzie wyjrzeć na zewnątrz, ale w interesie samej reklamy jest, aby nadruk był widoczny, dlatego nanoszenie wzoru odbywa się techniką pełnego krycia powierzchni.

Zupełnie inną metodę stosuje się w nowoczesnych fototapetach na szyby. Wykorzystywana tu technika niepełnego krycia sprawia, że z jednej strony drukowany obraz jest widoczny, a z drugiej na wpół przeźroczysta powierzchnia umożliwia oglądanie tego, co znajduje się po drugiej stronie. Biorąc pod uwagę, że przeznaczeniem takich fototapet jest szkło technika niepełnego krycia nie eliminuje efektu szkła i nie sprawia, że szyba staje się zbędna. W przeciwnym wypadku można by ją było z powodzeniem zastąpić tańszą płytą.

Fototapety na szyby, zaprezentowane na http://naklejkinaszyby.pl/kategoria-produktu/fototapeta-na-szklo/ to kolorowe fotografie przeniesione na wytrzymałą przeźroczystą folię samoprzylepną, dzięki czemu na szkle tworzą efekt barwnej subtelnej mgiełki w formie krajobrazu lub kompozycji roślinnej. Tego typu element designu ma wiele różnych funkcji począwszy od dekoracyjnej, po ochronną. Z uwagi na subtelność rozmytych kolorów trudno u mówić o dominującym akcencie, ale z pewnością fototapeta może stać się ważnym dopełnieniem wystroju.

Szklane drzwi, przepierzenia, ścianki boksów firmowych czy wielkie okna zazwyczaj oznaczają ciągłe problemy z odciskami palców i tłustymi śladami, a utrzymanie ich w czystości zwłaszcza w domu, w którym mieszkają dzieci jest nie lada problemem. Fototapeta na szybę pozwoli uporać się z nim nie tylko chroniąc szkło zachowując jednocześnie jego przejrzystość, jak i ułatwiając mycie. Folia fototapety jest odporna na wycieranie, co stanowi też duży atut w pomieszczeniach o specjalnych wymaganiach sanitarnych.

Mieszkanie nie jest jedynym miejscem, w którym sprawdzą się takie dekoracje. Szklane ściany to coraz popularniejszy sposób na wydzielanie pomieszczeń w galeriach handlowych, prywatnych przychodniach czy salonach kosmetycznych. Fototapeta na szybę pozwoli na zapewnienie większej intymności przy jednoczesnej estetyce i efektownym, nowoczesnym wyglądzie. Szybki sposób aplikacji na szybę to kolejny plus pozwalający w razie potrzeby błyskawicznie zmienić motyw podczas remontu czy wprowadzenia nowej aranżacji wnętrza.