Pages Navigation Menu

fototapety obrazy by RaSz

Fototapety i obrazy z pomostami

Fototapety i obrazy z pomostami

Pomosty od dawna już fascynują dekoratorów wnętrz, jako motywy obrazów i fototapet o niezwykłych właściwościach. Pomijając fakt, że nasuwają określone skojarzenia, dzięki swojej liniowej konstrukcji w kompozycji należą do tych motywów, które wpływają na przestrzeń. Wiele zależy oczywiście od sposobu zaprezentowania takiego obiektu. Najkorzystniejsze dla tworzenia głębi są te fotografie, na których most ujęty jest na wprost. Dla obserwatora staje się on przedłużeniem pomieszczenia zachęcając do zrobienia kolejnego kroku poza graniczną ścianę pokoju lub korytarza.

Dodatkowy efekt powiększający tworzą te pomosty, które wybudowano na jeziorze, morzu, oceanie. Wcinając się linią desek czy metalowych rusztowań w gładką powierzchnię wody na podobieństwo strzałek wskaźnika kierują wzrok w kierunku odległego horyzontu nasuwając myśl o nieskończonej dali. Dzięki takim obrazom nawet osoba, która ma świadomość istniejącej ściany odbiera wrażenie znacznie przestronniejszego wnętrza i może głębiej, swobodniej oddychać. Wykorzystując tego rodzaju obrazy i fototapety można sprawić, że małe pokoje stają się znacznie mniej klaustrofobiczne.

Ważnym elementem obrazów i fototapet z mostami jest też tło, na którym zostały one ujęte. Otoczenie decyduje o charakterze wnętrza i połączeniu z projektowanym designem. Przykładowo pomost w nocy, skąpany w świetle latarń to świetne uzupełnienie wnętrza o charakterze nowoczesnym, dodatek do pokoju młodzieżowego, albo główny element dekoracyjny loftu. Jest to również pomysł na wystrój współczesnego biura czy pomieszczeń firmy projektowej. Przeciwieństwem są niewielkie parkowe mostki skąpane w zieleni lub pomost wychodzący w głąb leśnego jeziorka. Zależnie od pory dnia mogą one być nostalgiczne lub nieco smutne.

Propozycje dekoracji z pomostami na http://fototapetyna.pl/ to wiele przykładów, jak przy odpowiednim podejściu fotografa, wyborze pory dnia, miejsca, oświetlenia czy kąta ustawienia obiektywu można stworzyć dziesiątki równych opcji od bardzo nostalgicznych i spokojnych po dynamiczne, zachęcające do spacerów po tafli wody. Pomost na tle krwawego zachodu słońca to propozycja dla osób ceniących energetyczne, mocne aranżacje. Drewniany pomost na jeziorze w otulinie wieczornego półmroku to propozycja dla osób ceniących spokój i kontakt z naturą.