Pages Navigation Menu

fototapety obrazy by RaSz

Fototapety do przedpokoju

Fototapety do przedpokoju

Przedpokój jest tym miejscem, na które nie zwraca się szczególnej uwagi podczas planowania aranżacji wnętrz. Zazwyczaj najważniejszy jest salon z powodu jego roli reprezentacyjnej, a w drugiej kolejności kuchnia z uwagi na potrzebę jej funkcjonalności. Decydując się na nowe mieszkanie w wyobraźni układamy sobie projekty sypialni, pokoju dziecinnego czy łazienki przedpokój traktując nieco po macoszemu. A przecież jest to najważniejsze pomieszczenie w domu.

W zbiorowym budownictwie przechodząc korytarzem widzimy wnętrza mieszkań sąsiadów, którzy właśnie otwierają drzwi. Przyjmując w domu osobę niezapowiedzianą zapraszamy ją do przedpokoju prowadząc w nim wstępną rozmowę. Przedpokój jest rodzajem pomieszczenia buforowego, stanowiącego pierwszy kontakt pomiędzy światem zewnętrznym i domowym zaciszem, dlatego jego wystrój ma szczególne znaczenie reprezentacyjne.

Jedną z najpraktyczniejszych i zarazem stwarzających ogromne możliwości aranżacji metod jest fototapeta. Z uwagi na oszczędność miejsca przedpokój to zazwyczaj niewielki skrawek mieszkania wygospodarowany kosztem łazienki czy kuchni, dlatego wybierając fototapety do jego wystroju warto pomyśleć o optycznym powiększeniu tego miejsca. Wybór w dużej mierze uzależniony jest od kształtu, ale w każdej sytuacji najkorzystniejszym rozwiązaniem będą te obrazy, które optycznie powiększają.

Do tych najbardziej typowych można zaliczyć tunele, długie, wąskie uliczki, wysokie schody czy pomosty. Każdy z nich doda nieco głębi i stworzy pozory większej przestrzeni. Inny rodzaj fototapet do przedpokoju to panoramiczne krajobrazy obejmujące swoim zasięgiem pasmo górskie, rozległe jezioro czy skyline nowoczesnego miasta. Każda z tych propozycji sprawi, że niewielki korytarzyk urośnie do wielkości przestronnego wnętrza.

Fototapety pozwalają też dzięki umieszczonym na nich obrazom tworzyć konkretny klimat. Kamienny zaułek będzie idealnym uzupełnieniem naturalnego drewna, a wizerunek nowoczesnego miasta wkomponuje się w otoczenie z surowych, nietynkowanych cegieł.  Niewielkie pomieszczenie można również rozjaśniać obrazami kwiatów, ożywiać dynamiczną abstrakcją lub dodawać przytulności zdjęciem skąpanej w słońcu parkowej zieleni.

wejścieprzedpokójfototapeta abstrakcjafototapeta taras