Pages Navigation Menu

fototapety obrazy by RaSz

Fototapety bambusy

Fototapety bambusy

Bambus – to jedno określenie łączy w sobie nieskończone możliwości w dziedzinie kreowania wnętrz. Wykorzystane, jako motyw fototapety pozwala na tworzenie fantastycznego designu w każdym pomieszczeniu od kuchni począwszy a na sypialni i łazience kończąc. Ta niezwykła trawa, często mylona z drzewami to przede wszystkim synonim niezwykłej siły, wytrwałości i charakteru, a jako źródło życia azjatyckich narodów stało się też częstym elementem symbolicznym.

Co takiego kryje w sobie prosta trawa, że potrafi nadawać pomieszczeniom niepowtarzalnego wyglądu? Przede wszystkim fantastyczną soczystą zieleń, jaką spotyka się jedynie u młodych wiosennych traw i pierwszych kiełków kwiatów wydostających się z przemarzniętej jeszcze ziemi. Nawet dojrzałe bambusy wciąż zachowują ten ciepły przyjemny odcień, który potrafi przekształcić sypialnię lub salon w miejsce pełne orzeźwienia. W połączeniu z wodą, delikatnymi kwiatami są obrazami o wyjątkowo kojącym wpływie na psychikę.

Drugi niezwykle istotny element to układ linii pędów, niemal idealnie pionowych i niemal idealnie równoległych. Trudno w naturze znaleźć taką drugą harmonię w wydaniu makro. Dzięki temu charakterystycznemu układowi pędów bambusowe fototapety stają się idealnym narzędziem do zmieniania proporcji ścian. Świetnie sprawdzą się zarówno w formie wąskich i wysmukłych szali wypełniających wolne przestrzenie między oknami, jak i w formie dużych płaszczyzn pokrywających całą płaszczyznę.

Odpowiednio przycięte będą też fantazyjną otwartą kompozycją, której zaletą jest nieskończoność. Oznacza to, iż w każdym pomieszczeniu i w każdych warunkach można wprowadzić bambusowy motyw bez ryzyka, że będzie sprawiał wrażenie sztukowanego czy posklejanego. Takie fototapety to idealny sposób na uzupełnianie wolnych przestrzeni pomiędzy meblami, framugami, krawędzią mebli i sufitem, a także między kuchennymi szafkami.

Na http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/bamboo można znaleźć wiele propozycji bambusowych fototapet. Pojawiają się zarówno formie naturalnych zielonych fotografii, jak i w postaci negatywów, grafik, stylizowanych kompozycji jedynie symbolicznie nawiązujących do tej szczególnej rośliny. Poza soczystą ciepłą zielenią można też znaleźć jej wiele wariancji w tonacjach brązów, żółci wysuszonych pędów, z dodatkiem egzotycznych kwiatów czy też w kompozycji nawiązującej do klimatów SPA. Każdy z tych motywów może stać się inspiracją do ozdoby łazienki, salonu lub kuchni.