Pages Navigation Menu

fototapety obrazy by RaSz

Fioletowe dekoracje – fototapety, obrazy

Fioletowe dekoracje – fototapety, obrazy

Fiolet należy do kolorów, które traktowane są przez osoby urządzające wnętrza z bardzo dużą ostrożnością. Wynika to zapewne z problemów, jakie ta barwa stwarza w komponowaniu z innymi dodatkami, a także z pewnego ogólnospołecznego przekonania, że fiolet jest kolorem złym, kojarzącym się z zawiścią, negatywnymi emocjami i ogólnym smutkiem. W rzeczywistości o fiolecie można powiedzieć także wiele dobrego poczynając od przypisywania tej barwy królom i władcom kościelnym po subtelne lawendowe klimaty typowe dla niezwykle przyjaznego stylu prowansalskiego. Jasne odcienie są niezwykle delikatne i dziewczęce, idealne do sypialni kobiet.

Uzyskanie odpowiedniego – korzystnego zarówno dla wnętrza, jak i samopoczucia mieszkających w nim osób – efektu wymaga starannego doboru odpowiedniego odcienia oraz jego zestawienia z innymi barwami we wnętrz. Zasada jest prosta – im ciemniejszy odcień fioletu tym powinno być go mniej, a towarzyszące barwy powinny być jak najjaśniejsze. W przeciwnym wypadku pomieszczenie pozbawione światła będzie przygnębiające i depresyjne. Bardzo ciemne odcienie najlepiej wyglądają na obrazach, naklejkach umieszczanych na białym tle ściany lub niewielkich płaszczyznach oklein meblowych czy fototapet wkomponowanych pomiędzy jaśniejsze elementy.

Fioletowe dekoracje – fototapety, obrazy czy okleiny meblowe zgromadzone w kolekcji na stronie http://obrazoteka.pl/dekoracje-fioletowe-i-lawendowe/ pokazują, jak najlepiej dobierać sąsiedztwo do różnych odcieni fioletowych dekoracji. Dla ciemnej orchidei najlepszym sąsiedztwem jest biała ściana, która nie tylko rozjaśnia otoczenie obrazu, ale też wydobywa jego piękno podkreślając je kontrastem. Bardziej stonowane, jaśniejsze, nieco rozmyte odcienie pasują do ciemniejszego wystroju doskonale komponując się na przykład z szarością i beżem. Atrakcyjnym dodatkiem do tego koloru jest również czerń, jednak takie zestawienie przeznaczone bywa dla osób odważnych, które nie boją się ciemnych stylizacji.

Ozdoby ścienne w różnych odcieniach fioletu to świetne uzupełnienie stylu prowansalskiego, który stanowi bliskie nawiązanie do natury, suszonych kwiatów w delikatnych wazonikach, wiklinowych koszyków i naturalnych płóciennych poduszek oraz wszechobecnej lawendy. Fiolet może też być dopełnieniem subtelnej żeńskiej sypialni czy buduaru, jeśli pojawia się w lekkim lawendowym odcieniu. Ciemne dekoracje w towarzystwie brązu i naturalnego drewna to doskonałe uzupełnienie męskich gabinetów, szczególnie korzystne z uwagi na zdolność do pobudzania kreatywności. W zestawieniu z soczystą zielenią fiolet będzie wesołym, wiosennym dopełnieniem saloniku osób o sporym temperamencie.